Alice Merton

Retro Music Hall Francouzská 4, Praha 21. února 2020 20:30

jak jste si užili Alice Merton

Kanadsko-německá zpěvačka a písničkářka Alice Merton se vrací do Prahy

Po loňském vystoupení na festivalu Colours of Ostrava a vyprodané pražské premiéře v Paláci Akropolis se Alice Merton vrací a zahraje 21. února 2020 v Retro Music Hall.

Kanadsko-německá songwriterka připomíná ze všeho nejvíc jasně zářící hudební meteorit. Vítězka European Border Breakers Award 2018 navíc dokázala, co už dlouho nikdo před ní: současně ovládla americký Billboard a evropské hitparády.

„Nemám žádné kořeny, ale můj domov nebyl nikdy na zemi,” zpívá ve skladbě No Roots, hymně pro všechny nomády světa, kteří se necítí nikde doma. Neodolatelně chytlavý poprockový hit shrnuje dosavadní život Alice Merton: narodila se v Německu, žila postupně v Kanadě, Spojených státech, Francii a dnes má sídlo v Berlíně. “Já nevím, kde je můj domov, nevím kde jsou mé kořeny,” tvrdí zpěvačka, která si prý už nedokáže vzpomenout, kolikrát se stěhovala.

Vystudovala klasickou hudbu, prošla Popakademií v Mannheimu a EP No Roots je jejím prvním zásekem na mezinárodní scéně. Naprostou tvůrčí svobodu si udržela založením labelu Paper Plane Records. V roce 2019 vydala své debutové album Mint.

více o Alice Merton

Doporučení umělci

Alice Merton

Palác Akropolis, Praha
27. října 2022
prodává se rychle

ZAZ

O2 universum, Praha 9
25. října 2022

Sigur Rós

O2 universum, Praha 9
9. října 2022

Calum Scott

Roxy, Praha
30. dubna 2023

Nic nepropásněte

Budeme Vás rádi informovat o nadcházejících akcích Selection