Alice Merton

Lucerna Music Bar Vodičkova 36, Praha 27. října 2022 20:00
20:00 - Alice Merton

Alice Merton představí v Praze nové album S.I.D.E.S.

Kanadsko-německá zpěvačka a textařka Alice Merton je spoluautorkou všech patnácti písní očekávaného alba S.I.D.E.S., které vyjde v červnu. Alice se svým talentem, jedinečným přirozeným hlasem a songy plnými upřímných osobních zpovědí vystupuje z komfortní zóny a dává posluchačům kus sama sebe. Nemá ráda kompromisy a nebojí se experimentovat. Její songy mají často efekt okamžité návykovosti. Svou osobitou směs rocku a popu přiveze Alice do Prahy 27. října 2022 v rámci Alice Merton’s S.I.D.E.S. tour.

 

Jak naznačují i poslední singly „Vertigo“, „Hero“ a „Island“, hudební styl Alice Merton na albu S.I.D.E.S. se od debutové desky s názvem „MINT“ odvážně posunul. Zvukově je temnější, čerpá z moderního popu, alt-rocku a dalších drsnějších zvuků, jeho témata jsou hlubší a introspektivnější, ale s podtónem naděje. Síla hlasu Alice je nezaměnitelná, nyní je ale v jejím vynikajícím projevu nepochybně znát ještě větší vášeň a postoj. Alice se podílela na produkci nahrávky a je spoluautorkou všech patnácti písní, které se na albu objevují. Mezi další významné spolupracovníky patří Koz (Dua Lipa), Jonny Coffer (Beyoncé, Ellie Goulding) a Jennifer Decilveo (Anne-Marie, Andra Day). Alice Merton dodává: „Poslední dva roky byly pro každého tak či onak náročné. Někteří ztratili přátele, rodinu, poprvé za dobu, co jsem naživu, byla prosazena omezení a duševní síla každého z nás byla testována do krajních limitů. S.I.D.E.S. vypráví můj příběh o tom, jak jsem ty uplynulé roky prožívala. Je to shrnutí vzestupů a mnoha pádů, psychických výzev, kterým jsem čelila, a jakéhosi uvědomění si, že příběh bude mít vždycky i druhou stránku – otázkou je jen, jak a kdy se k ní dostanete.“

 

„Nemám žádné kořeny, ale můj domov nebyl nikdy na zemi,“ zpívá ve skladbě No Roots, hymně pro všechny nomády světa, kteří se necítí nikde doma. Neodolatelně chytlavý poprockový hit shrnuje dosavadní život Alice Merton – narodila se v Německu, žila postupně v Kanadě, Spojených státech, Francii a dnes má sídlo v Berlíně. „Já nevím, kde je můj domov, nevím, kde jsou mé kořeny,“ tvrdí zpěvačka, která si prý už nedokáže vzpomenout, kolikrát se stěhovala.

 

Vystudovala klasickou hudbu, prošla Popakademií v Mannheimu a EP „No Roots“ je jejím prvním zásekem na mezinárodní scéně. Naprostou tvůrčí svobodu si udržela založením labelu Paper Plane Records, kde v roce 2019 vydala úspěšné debutové album „MINT“, které jí dostalo do TOP 10 v Evropě. Vydává zde také své letošní album S.I.D.E.S., které bude zveřejněno 17. 6. 2022, a my se můžeme těšit, že do vydání alba zveřejní každý měsíc jeden singl.

více o Alice Merton

Doporučení umělci

zrušeno

Kat Von D

Palác Akropolis, Praha
20. května 2022

Pierce Brothers

MeetFactory, Praha 5
9. června 2022

LP

NTC aréna, Bratislava
12. července 2022

Jeremy Loops

Lucerna Music Bar, Praha
15. září 2022

Nic nepropásněte

Budeme Vás rádi informovat o nadcházejících akcích Selection