Bakermat

SaSaZu Bubenské nábřeží 306, Praha 7 24. listopadu 2023 20:00
20:00 - Bakermat

Originál. Toto slovo vystihuje Bakermatovu hudbu nejlépe.

Pro třicetiletého rodáka z Amsterdamu je nejdůležitější tvořit hudbu, která tu ještě nebyla. Kombinací zdánlivě nepropojitelných žánrů Bakermat vždy překvapí nejen své fanoušky, ale i kolegy. A přestože jsou jeho produkce různorodé, všechny spojuje věc, která je pro Backermata klíčová: jejich feel-good sound. Jeho hudba prostě dělá lidi šťastnými.

 

Lodewijk Fluttert, alias Bakermat, začal objevovat hudbu v raném mládí. Jeho rodiče – matka je operní pěvkyně a otec fanoušek soulu, funku a jazzu – mu už v dětství odhalili tajemství klasické, jazzové a soulové hudby. Tyto vlivy lze v jeho hudbě najít dodnes.

 

Všechno to začalo v roce 2012, kdy se Bakermat poprvé dostal do hitparád se svým debutovým singlem One Day (Vandaag). Od té doby si vybudoval věrnou fanouškovskou základnu, složenou z mladých lidí z celého světa, kteří hledají něco jiného než mainstreamovou nebo undergroundovou hudbu. Bakermat je hrdý na to, že je v „šedé zóně“ mezi těmito dvěma světy a nabízí lidem svěží, originální a kreativní hudbu, aniž by byl nesrozumitelný nebo kýčovitý.

 

Bakermat vyniká také svými koncerty. Vystupuje na nich s živými hudebníky s vlastním konceptem nazvaným „Bakermat presents The Circus“ a dokazuje, že je víc než jen producent. V minulých letech se Backermatův The Circus představil ve městech jako Londýn, New York, Amsterdam, Paříž nebo Rio de Janeiro. Backermat pravidelně vystupuje také na velkých festivalových scénách jako Tomorrowland, Airbeat One Festival a další.

 

Bakermat si v roce 2018 udělal 4měsíční přestávku v turné, aby se zaměřil pouze na experimentování s hudbou. Výsledkem byla spousta nových nápadů, technik a nové hudby, kterou by měl vydat letos. Bude se sice lišit v žánru a stylu, ale bude obsahovat to, co je pro Backermata typické – pohodu.

více o Bakermat

Doporučení umělci

prodává se rychle

Christian Löffler

Křižíkova Fontána, Praha
7. května 2024

Parra for Cuva

Palác Akropolis, Praha
12. září 2024
prodává se rychle

Róisín Murphy

Forum Karlín, Praha
17. března 2024

Cloudy June

Palác Akropolis, Praha
26. března 2024

Nic nepropásněte

Budeme Vás rádi informovat o nadcházejících akcích Selection