Bukahara

Palác Akropolis Kubelíkova 1548/27, Praha 23. března 2023 20:00
20:00 - Bukahara

Kapelu Bukahara založili v roce 2009 čtyři muzikanti, kteří se seznámili při studiu jazzu na kolínské hudební univerzitě. I po více než deseti letech znovu a znovu překvapují a okouzlují své publikum. Každý, kdo už Bukaharu zažil naživo tak ví, s jak čistou extází se zapisuje do srdcí svých fanoušků.

Ahmed, Avi, Soufian a Max dokážou zůstat věrní svému nekonvenčnímu stylu, aniž by se vzdali své hudební zvědavosti. U Bukahary to znamená nechat se ovládnout emocemi a přitom tančit, jako když se nikdo nedívá. Zaškatulkování kapely do folk-popu, severoafrických vlivů a písničkářství je často nepřesné, protože její hudební slovník se neustále vyvíjí. Čtyři multiinstrumentalisté se nonšalantně procházejí od žánru k žánru, aniž by ztratili svůj charakteristický zvuk. Zdá se, že bez námahy zvládají balancování mezi arabskými zvukovými sférami a západními vlivy. Bukahara překonává hudební hranice a přesvědčuje publikum propracovanými aranžemi a až živočišnými, strhujícími rytmy, které nedovolí žádným nohám stát na místě.

 

Písně, které vytvářejí doslova magickou přitažlivost, Bukahara zahrála například na festivalu Pohoda 2019 na Slovensku, na maďarském Szigetu a mnoha dalších festivalech a koncertech. Po vyprodaném turné v dubnu 2022, během kterého kapela zaujala desetitisíce návštěvníků, se na jaře 2023 opět vydá na turné a jeden z koncertů se uskuteční 23. března v Paláci Akropolis.

více o Bukahara

Doporučení umělci

The Dead South + Ivan Mládek a Banjo Band + Corb Lund

Žluté lázně, Praha 4
4. června 2024

The Dead South

STARS Auditorium, Bratislava
5. června 2024

Mighty Oaks

Palác Akropolis, Praha
3. října 2024

Sons Of The East

Palác Akropolis, Praha
12. června 2024

Nic nepropásněte

Budeme Vás rádi informovat o nadcházejících akcích Selection