Bukahara

Palác Akropolis Kubelíkova 1548/27, Praha 23. března 2023 20:00
20:00 - Bukahara

Kapelu Bukahara založili v roce 2009 čtyři muzikanti, kteří se seznámili při studiu jazzu na kolínské hudební univerzitě. I po více než deseti letech znovu a znovu překvapují a okouzlují své publikum. Každý, kdo už Bukaharu zažil naživo tak ví, s jak čistou extází se zapisuje do srdcí svých fanoušků.

Ahmed, Avi, Soufian a Max dokážou zůstat věrní svému nekonvenčnímu stylu, aniž by se vzdali své hudební zvědavosti. U Bukahary to znamená nechat se ovládnout emocemi a přitom tančit, jako když se nikdo nedívá. Zaškatulkování kapely do folk-popu, severoafrických vlivů a písničkářství je často nepřesné, protože její hudební slovník se neustále vyvíjí. Čtyři multiinstrumentalisté se nonšalantně procházejí od žánru k žánru, aniž by ztratili svůj charakteristický zvuk. Zdá se, že bez námahy zvládají balancování mezi arabskými zvukovými sférami a západními vlivy. Bukahara překonává hudební hranice a přesvědčuje publikum propracovanými aranžemi a až živočišnými, strhujícími rytmy, které nedovolí žádným nohám stát na místě.

 

Písně, které vytvářejí doslova magickou přitažlivost, Bukahara zahrála například na festivalu Pohoda 2019 na Slovensku, na maďarském Szigetu a mnoha dalších festivalech a koncertech. Po vyprodaném turné v dubnu 2022, během kterého kapela zaujala desetitisíce návštěvníků, se na jaře 2023 opět vydá na turné a jeden z koncertů se uskuteční 23. března v Paláci Akropolis.

více o Bukahara

Doporučení umělci

Mighty Oaks

Palác Akropolis, Praha
3. října 2024

Hazlett

Café V lese, Praha
8. prosince 2024

Parra for Cuva

Palác Akropolis, Praha
12. září 2024

Sean Koch

Café V lese, Praha
27. října 2024

Nic nepropásněte

Budeme Vás rádi informovat o nadcházejících akcích Selection