Daði Freyr

Roxy Dlouhá 33, Praha 13. září 2023 20:00
20:00 - Daði Freyr

Nezapomenutelnou taneční party nabídne Daði Freyr se svou kapelou 13. září 2023 v pražském klubu ROXY. Islandský hudebník, celým jménem Daði Freyr Pétursson, žije v Berlíně a jeho tvůrčí talent se promítá nejen do autorství písní, ale také do vizualizací a choreografií vystoupení. Hraje na klávesy, baskytaru i bicí a jeho tvorba je protknutá jedinečným a okouzlujícím smyslem pro humor.

Loni se o tom mohli přesvědčit spokojení návštěvníci ve vyprodaném ROXY na jeho prvním vystoupení v České republice. Letos Daði vyrazí na turné s debutovým albem „I Made An Album“, které sám napsal, nahrál a produkoval. Album vyjde v létě a fanoušci z něj mohou už nyní ochutnávat prostřednictvím singlů „I‘m Fine“, „Limit To Love“, „ShutUp“ a „Thank You“.

 

„I Made An Album“ přichází dva roky poté, co si Daði Freyr získal srdce celého světa na Eurovizi 2021, kde se umístil na čtvrtém místě. Navazuje na více než 200 milionů streamů a poslední vyprodané turné, během nějž se prodalo 30 000 vstupenek za pouhých 7 dnů.

Daði Freyr je známý také tvorbou počítačových her a používáním pixelových symbolů. A umí netradičně pracovat se svými fanoušky, jak ukázal, když dal dohromady tisícihlasý sbor složený z fanoušků z celého světa, kteří měli možnost nazpívat a zaslat jeden ze sedmi partů písně „10 Years“, a připojit se tak ke kapele Gagnamagnið složené z členů rodiny a Daðiho přátel.

více o Daði Freyr

Doporučení umělci

Parra for Cuva

Palác Akropolis, Praha
12. září 2024

Gioli & Assia

Lucerna Music Bar, Praha
23. listopadu 2024

Mighty Oaks

Palác Akropolis, Praha
3. října 2024

Sean Koch

Café V lese, Praha
27. října 2024

Nic nepropásněte

Budeme Vás rádi informovat o nadcházejících akcích Selection