DIE ANTWOORD – REANIMATED

Forum Karlín Pernerova 51, Praha 11. dubna 2024 20:00
20:00 - DIE ANTWOORD – REANIMATED

„Pracovali jsme v soukromí tak dlouho, že nás někteří lidé považovali za mrtvé! A tak jsme se rozhodli pojmenovat naše nové EU / UK turné: DIE ANTWOORD, REANIMATED!"

Jihoafrický hip-hopový fenomén Die Antwoord se vrací do Prahy. Výstřední a provokativní duo Ninja a Yo-Landi Vi$$er slibuje ve Foru Karlín elektrizující bizarní show!

Hudební a vizuální styl Die Antwoord (v afrikánštině “odpověď”) vychází z jihoafrické subkultury Zef. Míchají syrový přímočarý hip hop, electro a rave, rapují a zpívají v afrikánštině, xhoštině a angličtině. Jejich bizarní, často vulgární videoklipy šokují, živá vystoupení jsou vždy výstřední show.

 

Die Antwoord tvoří dynamické duo – zpěvák Watkin Tudor Jones s uměleckým jménem Ninja a zpěvačka Yolandi Visser, známá jako Yo-Landi Vi$$er. Spolu s nemluvným DJ Hi-Tekem a nebo Li2Hoodem oslňují publika po celém světě.

 

Duo vzniklo v roce 2008 v Kapském Městě a již o rok později Die Antwoord vydali debutové album “$O$“, které umístili zdarma na internet. Díky videu k písni “Enter the Ninja“ jejich obliba po celém světě raketově vzrostla. Po krátkém intermezzu s labelem Interscope Records založili v roce 2011 vlastní vydavatelství Zef Recordz, které se postaralo o dvě další jejich desky – “Ten$ion“ (2012) a “Donker Mag“ (2014). Pod stejným labelem vydali v roce 2016 i mixtape – “Suck On This“, stejně jako album “Mount Ninji and Da Nice Time Kid“. Poslední studiové album nese název “House of Zef“ a bylo vydáno v roce 2020.

 

Mezi jejich nejstreamovanější songy patří kultovní “Baby’s On Fire“ (přes 100 milionů streamů, přes 270 milionů zhlédnutí na YouTube) & “I Fink U Freeky“, “Ugly Boy“, “Banana Brain“ nebo “Pitbull Terrier“.

více o DIE ANTWOORD – REANIMATED

Doporučení umělci

Parra for Cuva

Palác Akropolis, Praha
12. září 2024

Gioli & Assia

Lucerna Music Bar, Praha
23. listopadu 2024

The Kiffness

Lucerna Music Bar, Praha
28. září 2024

Sean Koch

Café V lese, Praha
27. října 2024

Nic nepropásněte

Budeme Vás rádi informovat o nadcházejících akcích Selection