DIE ANTWOORD – REANIMATED

Forum Karlín Pernerova 51, Praha 11. dubna 2024 20:00
20:00 - DIE ANTWOORD – REANIMATED

„Pracovali jsme v soukromí tak dlouho, že nás někteří lidé považovali za mrtvé! A tak jsme se rozhodli pojmenovat naše nové EU / UK turné: DIE ANTWOORD, REANIMATED!"

Jihoafrický hip-hopový fenomén Die Antwoord se vrací do Prahy. Výstřední a provokativní duo Ninja a Yo-Landi Vi$$er slibuje ve Foru Karlín elektrizující bizarní show!

Hudební a vizuální styl Die Antwoord (v afrikánštině “odpověď”) vychází z jihoafrické subkultury Zef. Míchají syrový přímočarý hip hop, electro a rave, rapují a zpívají v afrikánštině, xhoštině a angličtině. Jejich bizarní, často vulgární videoklipy šokují, živá vystoupení jsou vždy výstřední show.

 

Die Antwoord tvoří dynamické duo – zpěvák Watkin Tudor Jones s uměleckým jménem Ninja a zpěvačka Yolandi Visser, známá jako Yo-Landi Vi$$er. Spolu s nemluvným DJ Hi-Tekem a nebo Li2Hoodem oslňují publika po celém světě.

 

Duo vzniklo v roce 2008 v Kapském Městě a již o rok později Die Antwoord vydali debutové album “$O$“, které umístili zdarma na internet. Díky videu k písni “Enter the Ninja“ jejich obliba po celém světě raketově vzrostla. Po krátkém intermezzu s labelem Interscope Records založili v roce 2011 vlastní vydavatelství Zef Recordz, které se postaralo o dvě další jejich desky – “Ten$ion“ (2012) a “Donker Mag“ (2014). Pod stejným labelem vydali v roce 2016 i mixtape – “Suck On This“, stejně jako album “Mount Ninji and Da Nice Time Kid“. Poslední studiové album nese název “House of Zef“ a bylo vydáno v roce 2020.

 

Mezi jejich nejstreamovanější songy patří kultovní “Baby’s On Fire“ (přes 100 milionů streamů, přes 270 milionů zhlédnutí na YouTube) & “I Fink U Freeky“, “Ugly Boy“, “Banana Brain“ nebo “Pitbull Terrier“.

více o DIE ANTWOORD – REANIMATED

Doporučení umělci

Parra for Cuva

Palác Akropolis, Praha
12. září 2024
prodává se rychle

Christian Löffler

Křižíkova Fontána, Praha
7. května 2024
prodává se rychle

Róisín Murphy

Forum Karlín, Praha
17. března 2024

GOSSIP

SaSaZu, Praha 7
26. června 2024

Nic nepropásněte

Budeme Vás rádi informovat o nadcházejících akcích Selection