Feng Suave – zrušeno

NoD Dlouhá 33, Praha 21. dubna 2022 20:00
20:00 - Feng Suave – zrušeno

Feng Suave je duo talentovaných sympaťáků z Amsterdamu. Daniel De Jong a Daniel Elvis Schoemaker se našli v kombinaci psychedelické, popové a soulové hudby, kterou ovládají jako pestrou mozaiku tónů a emocí. Duo zpěváků a skladatelů ve své tvorbě svobodně vytváří vlastní pravidla a získávají skvělé recenze po celém světě.

Dan má na starosti zpěv a kytaru a Elvis ovládá všechno od kytary, přes basu až po klávesy. Ovlivněni tradičními umělci jako Bill Withers a The Beatles, stejně jako současnými oblíbenci Foxygen, Homeshake a Tame Impala – Feng Suave šetrně spojují zvuky z různých desetiletí. Jen jejich „SINK INTO THE FLOOR“ má více než 17 milionů zhlédnutí na YouTube, celkově mají jejich streamy přes 150 milionů zhlédnutí a nedávno dosáhli na pomyslnou hranici 1 milionu posluchačů za měsíc na Spotify. Feng Suave rozhodně patří ke skupinám, které jsou na vzestupu. V roce 2020 vydali první EP „Warping Youth“ a v srpnu 2021 druhé EP s názvem „So Much For Gardening“. Mimochodem, název kapely pochází z čínského životního stylu Feng Shui a láhve „ultra-suave“ kondicionéru z Portugalska.

 

Iggy Pop o nich řekl : „They have a nice old revisited soul groove. I go for that“. Jste také pro? My ano.

 

Loni v únoru byli z důvodu pandemie nuceni zrušit evropské turné, ale letos se znovu vracejí na pódia, a to i včetně koncertu v Praze. Z jejich show si můžete odnést stejně tak úsměv, jako nostalgii.

více o Feng Suave – zrušeno

Doporučení umělci

Jeremy Loops

Lucerna Music Bar, Praha
15. září 2022

Alice Merton

Lucerna Music Bar, Praha
27. října 2022

Seasick Steve

Lucerna Music Bar, Praha
15. srpna 2022
prodává se rychle

ZAZ

O2 universum, Praha 9
25. října 2022

Nic nepropásněte

Budeme Vás rádi informovat o nadcházejících akcích Selection