Feng Suave – zrušeno

NoD Dlouhá 33, Praha 21. dubna 2022 20:00
20:00 - Feng Suave – zrušeno

Feng Suave je duo talentovaných sympaťáků z Amsterdamu. Daniel De Jong a Daniel Elvis Schoemaker se našli v kombinaci psychedelické, popové a soulové hudby, kterou ovládají jako pestrou mozaiku tónů a emocí. Duo zpěváků a skladatelů ve své tvorbě svobodně vytváří vlastní pravidla a získávají skvělé recenze po celém světě.

Dan má na starosti zpěv a kytaru a Elvis ovládá všechno od kytary, přes basu až po klávesy. Ovlivněni tradičními umělci jako Bill Withers a The Beatles, stejně jako současnými oblíbenci Foxygen, Homeshake a Tame Impala – Feng Suave šetrně spojují zvuky z různých desetiletí. Jen jejich „SINK INTO THE FLOOR“ má více než 17 milionů zhlédnutí na YouTube, celkově mají jejich streamy přes 150 milionů zhlédnutí a nedávno dosáhli na pomyslnou hranici 1 milionu posluchačů za měsíc na Spotify. Feng Suave rozhodně patří ke skupinám, které jsou na vzestupu. V roce 2020 vydali první EP „Warping Youth“ a v srpnu 2021 druhé EP s názvem „So Much For Gardening“. Mimochodem, název kapely pochází z čínského životního stylu Feng Shui a láhve „ultra-suave“ kondicionéru z Portugalska.

 

Iggy Pop o nich řekl : „They have a nice old revisited soul groove. I go for that“. Jste také pro? My ano.

 

Loni v únoru byli z důvodu pandemie nuceni zrušit evropské turné, ale letos se znovu vracejí na pódia, a to i včetně koncertu v Praze. Z jejich show si můžete odnést stejně tak úsměv, jako nostalgii.

více o Feng Suave – zrušeno

Doporučení umělci

The Dead South + Ivan Mládek a Banjo Band + Corb Lund

Žluté lázně, Praha 4
4. června 2024

The Dead South

STARS Auditorium, Bratislava
5. června 2024

Crash Test Dummies

Rock Café, Praha
21. října 2024

Gioli & Assia

Lucerna Music Bar, Praha
23. listopadu 2024

Nic nepropásněte

Budeme Vás rádi informovat o nadcházejících akcích Selection