Gioli & Assia

Roxy Dlouhá 33, Praha 8. března 2023 20:00
20:00 - Gioli & Assia

Djs duo Gioli & Assia vás vyveze na emoční horskou dráhu

Fúze elektronické hudby s živou instrumentací a nádherné vokály – i tak by šlo charakterizovat tvorbu dvou krásných Italek tvořících Djs duo Gioli & Assia. Dokážou klasické zvuky s vibracemi house music, indie a popu originálním způsobem spojovat do silných melodií. Výsledkem je unikátní hudební zážitek, který zvedá ze židlí publikum na celém světě.

 

Producentky, skladatelky, zpěvačky a multiinstrumentalistky Gioli (Giorgia Lipari) a Assia (Assia Navia) nejdříve spolupracovaly jako umělkyně a manažerka, v listopadu 2016 společně založily vlastní hudební vydavatelství s názvem Diesis Records a v dubnu 2017 už se představily jako duo Gioli & Assia. Společnou uměleckou kariéru odstartovaly singlem „Stay Closer“ a od té doby plní taneční parkety po celém světě. Gioli hraje na klavír, violoncello, bicí, kytaru a handpan a Assia ji doplňuje zpěvem. V březnu roku 2018 vydaly své debutové album „Instantanee“, po kterém následovalo album „Night Experience“. Rok 2019 byl ve znamení řady singlů jako „Fever“, „Feel Good“, „Blame On Me“, „Inside Your Head“ a také jejich vlastních kreativních coververzí. Posléze duo vydalo další originální skladby – „Blind“, „Breathing“ a „Emptiness“ – a v roce 2021 EP s názvem „Moon Faces“.

 

Letos Gioli & Assia vydaly nové studiové album „Fire Hell And Holy Water“, které je zatím jejich nejúplnější uměleckou výpovědí. Album je hledáním smyslu života a snahou povzbudit ty, kteří čelí těžkým časům. Nahrávka nachází krásu v kontrastech světla a tmy, naděje a zoufalství, klasiky a současnosti. Gioli & Assia čerpaly také z řecké mytologie, zejména z příběhu o Orfeovi a Eurydice. Peklo chápou jako metaforu popisující depresi a cestu ven nacházejí v použití všech vlastních sil a nadějí skrytých v sobě.

 

V dubnu 2019 Gioli & Assia zahájily sérii živých přenosů #DiesisLive. Nejznámějším z nich s více než 26 miliony zhlédnutí na YouTube je #DiesisLive@vulcano ze Sicílie.

 

Zažít duo Gioli & Assia naživo znamená zažít velkou dávku emocí. Rozesmějí, roztančí nebo rozpláčou, někdy všechno najednou.

více o Gioli & Assia

Doporučení umělci

prodává se rychle

Christian Löffler

Křižíkova Fontána, Praha
7. května 2024

Parra for Cuva

Palác Akropolis, Praha
12. září 2024

Gioli & Assia

Lucerna Music Bar, Praha
23. listopadu 2024

Mighty Oaks

Palác Akropolis, Praha
3. října 2024

Nic nepropásněte

Budeme Vás rádi informovat o nadcházejících akcích Selection