Gioli & Assia

Lucerna Music Bar Vodičkova 36, Praha 23. listopadu 2024 19:00
19:00 - Gioli & Assia

Gioli & Assia: Strhující fúze elektro-popu, živých nástrojů a zpěvu

Gioli (Giorgia Lipari) & Assia (Assia Navia) nejsou jen talentované italské hudebnice, ale i tvůrčí fenomén. Jejich cesta začala náhodným setkáním na internetu, které podpořila společná vášeň pro hudbu, a zanedlouho jejich syrový talent a podmanivá videa vzala internet útokem. Poté co nadchly publikum svým jedinečným elektro-popem, se rozhodly zažehnout nezávislého ducha založením vlastního labelu Diesis Records. Výsledkem je unikátní hudební zážitek, který zvedá ze židlí publikum na celém světě.

 

Společnou uměleckou kariéru odstartovaly singlem „Stay Closer“ a od té doby plní taneční parkety po celém světě. Gioli hraje na klavír, violoncello, bicí, kytaru a handpan a Assia ji doplňuje zpěvem.

 

V dubnu 2019 zahájily sérii živých přenosů #DiesisLive, ve kterých Giolì & Assia představují svou hudbu na dechberoucích místech po celém světě. Jen na YouTube mají tyto legendární živě vysílané sety více než sto milionů zhlédnutí. V roce 2022 Gioli & Assia vydaly studiové album „Fire Hell And Holy Water“, které se stalo jejich doposud nejúplnější uměleckou výpovědí.

 

Na duben 2024 chystá dvojice vydání dlouho očekávaného EP RESURRECTION (ACT I). Tento zbrusu nový projekt, nad nímž mají plnou tvůrčí kontrolu, si opět napsaly, nahrály i produkovaly zcela samy. Na EP splétá duo svou charakteristickou směs světla a stínu, klasické elegance a současné naléhavosti. Silné melodie, fascinující zpěv Assii a Gioli virtuozita na nástroje vytvářejí nezapomenutelný zvukový a vizuální zážitek, který překračuje hudební hranice.

 

Nenechte si ujít jejich v pořadí již třetí živý set v České republice, 23. listopadu 2024 v pražském Lucerna Music Baru, kde vystoupí v rámci RESURRECTION | The World Tour

více o Gioli & Assia

Doporučení umělci

Parra for Cuva

Palác Akropolis, Praha
12. září 2024

The Kiffness

Lucerna Music Bar, Praha
28. září 2024

Mighty Oaks

Palác Akropolis, Praha
3. října 2024

GOSSIP

Roxy, Praha
26. června 2024

Nic nepropásněte

Budeme Vás rádi informovat o nadcházejících akcích Selection