GOSSIP

Roxy Dlouhá 33, Praha 26. června 2024 20:00
20:00 - GOSSIP

GOSSIP (dříve The Gossip) loni ohlásili comeback a jsou zpět v plné síle. Jejich nové album „Real Power“ vychází v březnu 2024 a následuje turné se zastávkou v Praze. And that's fact, not gossip!

Americkou indie rockovou skupinu, která vznikla v roce 1999 a měla pauzu v letech 2016 – 2023, tvoří charismatická zpěvačka Beth Ditto, Nathan Howdeshell a Hannah Blilie. Jejich chytlavá směs punku, rocku a taneční hudby je plná emocí, syrovosti, energie. Po dlouhé pauze ukazují kromě těchto vlastností i hudební vyzrálost a odhodlanost. Posuďte sami a před vydáním alba ochutnejte některý ze singlů, třeba „Real Power“.

 

Byl to producent Rick Rubin, kdo trio přemluvil dát se znovu dohromady. Právě spolupráce s Rubinem dala GOSSIP bezpečný prostor a podporu pro nový začátek.

 

Kapela si získala pozornost svým třetím studiovým albem „Standing in the Way of Control“, které vyšlo v roce 2006. Titulní skladba alba se stala mezinárodním hitem a hymnou LGBT komunity. V průběhu let GOSSIP vydali několik alb, včetně „Music for Men“ (2009) a „A Joyful Noise“ (2012). Album „Real Power“ je prvním studiovým albem po dvanácti letech.

 

A jak vidí svůj comeback členové kapely?
„Uvědomil jsem si spoustu věcí: že přátelství je krásné, hudba je mocná, a že bychom nikdy neměli brát život jako samozřejmost,“ říká Howdeshell. „Teď vidím krásu i v maličkostech.“

 

„Když jsme začínali, byl Gossip hodně o útěku, bylo to ústřední téma naší hudby,“ říká Ditto. „Přežívali jsme. Vzešli jsme z ničeho a dostali jsme se odtamtud. A být tady o 20 let později a pořád společně tvořit hudbu je prostě neuvěřitelné.“

 

„Vracíme se po letech. Silní, cílevědomí, s obrovskou radostí a vděčností. Zároveň ze sebe dostáváme tu ‚fuck-the-world‘ energii“, říká Blille.

 

GOSSIP svou hudbou a aktivismem inspirovali mnohé, jejich vliv je dnes slyšet v tvorbě jiných umělců. Ať už jste jejich dlouholetými fanoušky nebo o nich slyšíte poprvé, čeká na vás silný a emocionální zážitek. Doražte 26. 6. 2024 do pražské ROXY pro pořádnou nálož hudební energie!

 

Koncert byl přesunut z původně plánovaného SaSaZu do ROXY. Vstupenky zůstávají v platnosti.

více o GOSSIP

Doporučení umělci

Crash Test Dummies

Rock Café, Praha
21. října 2024

Hazlett

Café V lese, Praha
8. prosince 2024

Mighty Oaks

Palác Akropolis, Praha
3. října 2024

Sons Of The East

Palác Akropolis, Praha
12. června 2024

Nic nepropásněte

Budeme Vás rádi informovat o nadcházejících akcích Selection