GusGus

Divadlo Archa Na Poříčí 26, Praha 7. května 2022 20:00
20:00 - GusGus

GusGus na evropském turné „MOBILE HOME TOUR 2022“

Album Mobile Home islandské elektronické legendy otevírá novou éru v jejich 26leté historii. Tato v pořadí už jedenáctá studiová nahrávka je jedním z dosud nejambicióznějších projektů kapely. Emotivní album v devíti písních nabízí synergii krátkých příběhů představujících temnou a dystopickou vizi.

 

Kapela, v jejímž čele stojí zakládající členové frontman Daníel Ágúst Haraldsson a Biggi Veira, má novou posilu v osobě Margrét Rán, zpěvačky kapely Vök. GusGus s jejím příchodem omladili a Margrétiny doprovodné dream-popové vokály prohlubují jejich styl a otevírají novou kapitolu v příběhu islandské hudební formace.

Islandská hudební scéna je bohatá na skvělé umělce. GusGus přitom patří k nejoblíbenějším a na elektronické scéně nejdéle působícím kapelám. Během 26let své existence se ukotvili v několika kreativních oborech a patří mezi multimediální umělecké projekty. GusGus jsou synonymem pro radost a potěšení. Nebojí se, jsou avantgardní a přitom precizní.

 

V rámci vystoupení v pražském Divadle Archa GusGus představí své nové album, které vyšlo 28. května 2021. Zaručeně ale nebudou chybět ani hity z předešlých alb.

 

Původní termín koncertu 19.11.2021 byl nahrazen novým termínem 7.5.2022. Místo konání zůstává v Divadle Archa. Vzhledem ke covidové situaci a jejímu vývoji napříč evropskými zeměmi zahrnutými do MOBILE HOME TOUR, byli GusGus donuceni přesunout celé evropské turné, na které vyrazí až v dubnu 2022. Děkujeme za pochopení, trpělivost a podporu živé kultury.

 

Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Věříme, že turné v roce 2022 už bude tutovka a koncerty z MOBILE HOME TOUR 2022 si užijeme naplno.

více o GusGus

Doporučení umělci

Daði Freyr

Roxy, Praha
13. září 2023

Bakermat

SaSaZu, Praha 7
24. listopadu 2023

Isabella Lovestory

Chapeau Rouge, Praha
12. června 2023

The Kiffness

Fuchs2, Praha 7
19. září 2023

Nic nepropásněte

Budeme Vás rádi informovat o nadcházejících akcích Selection