GusGus

Fléda Štefánikova 24, Brno 6. května 2022 20:00
20:00 - GusGus

GusGus se v rámci Mobile Home Tour 2022 vrací na Flédu

Album Mobile Home islandské elektronické legendy otevírá novou éru v jejich 26leté historii. Tato v pořadí už jedenáctá studiová nahrávka je jedním z dosud nejambicióznějších projektů kapely. Emotivní album v devíti písních nabízí synergii krátkých příběhů představujících temnou a dystopickou vizi.

 

Kapela, v jejímž čele stojí zakládající členové frontman Daníel Ágúst Haraldsson a Biggi Veira, má novou posilu v osobě Margrét Rán, zpěvačky kapely Vök. GusGus s jejím příchodem omladili a Margrétiny doprovodné dream-popové vokály prohlubují jejich styl a otevírají novou kapitolu v příběhu islandské hudební formace.

Islandská hudební scéna je bohatá na skvělé umělce. GusGus přitom patří k nejoblíbenějším a na elektronické scéně nejdéle působícím kapelám. Během 26let své existence se ukotvili v několika kreativních oborech a patří mezi multimediální umělecké projekty. GusGus jsou synonymem pro radost a potěšení. Nebojí se, jsou avantgardní a přitom precizní.

 

V rámci vystoupení na Flédě GusGus představí své nové album, které vyšlo 28. května 2021. Zaručeně ale nebudou chybět ani hity z předešlých alb.

 

Původní termín koncertu 20.11.2021 byl nahrazen novým termínem 6.5.2022. Místo konání zůstává v Klubu Fléda. Vzhledem ke covidové situaci a jejímu vývoji napříč evropskými zeměmi zahrnutými do MOBILE HOME TOUR, byli GusGus donuceni přesunout celé evropské turné, na které vyrazí až v dubnu 2022. Děkujeme za pochopení, trpělivost a podporu živé kultury.

 

Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Věříme, že turné v roce 2022 už bude tutovka a koncerty z MOBILE HOME TOUR 2022 si užijeme naplno.

více o GusGus

Doporučení umělci

Parra for Cuva

Palác Akropolis, Praha
12. září 2024
prodává se rychle

Christian Löffler

Křižíkova Fontána, Praha
7. května 2024

GOSSIP

Roxy, Praha
26. června 2024

Sean Koch

Café V lese, Praha
27. října 2024

Nic nepropásněte

Budeme Vás rádi informovat o nadcházejících akcích Selection