Jamie Cullum

O2 universum Českomoravská 17, Praha 19. května 2022 20:00
20:00 - Jamie Cullum

Jamie Cullum překládá pražský koncert na 19. května 2022

Jamie Cullum je britský hudebník, známý svými jazzovými skladbami, silně ovlivněnými současnou populární hudbou. Jazz-popový písničkář, skladatel a rozhlasový moderátor, především však zpěvák a klavírista, se doprovází také na další nástroje, včetně kytary a bicích.

 

Je obdařen charismatickým „chraplákem“ a vynikajícím klavírním projevem, uznání si získal za svou stylově širokou směs jazzu, melodického popu a rocku. Do hlavního proudu pronikl s alby Pointless Nostalgic z roku 2002 a Twentysomething z roku 2003, za které byl nominován na Grammy v kategorii Nejlepší jazzové vokální album.

 

Cullum, který byl brzy přirovnáván k Harrymu Connickovi Jr. a Norah Jones, se vypracoval v osobitého zpěváka a skladatele, schopného přecházet od vážných balad k popovým písním s nádechem ironického humoru. Je spoluautorem a interpretem písně „Gran Torino“ (2008) pro stejnojmenný film Clinta Eastwooda, jež mu společně s Eastwoodem vynesla nominaci na Zlatý glóbus za nejlepší původní píseň. Stylově se dále rozvíjel na albu Catching Tales z roku 2005, kde objevoval elektroniku, a deskách The Pursuit z roku 2010 a Taller z roku 2019, na nichž si osahal originální soft rock. Přesto se často vrací ke svým jazzovým kořenům, například na albu orchestrálních standardů Interlude z roku 2014. Jeho další nahrávky se dostaly do první dvacítky hudebních žebříčků. Poslední deska The Pianoman at Christmas s vánoční tematikou vyšla v listopadu 2020.

 

Mediálním partnerem koncertu je Český rozhlas Radiožurnál a časopis Reflex.

více o Jamie Cullum

Doporučení umělci

Gioli & Assia

Lucerna Music Bar, Praha
23. listopadu 2024

Mighty Oaks

Palác Akropolis, Praha
3. října 2024

GOSSIP

Roxy, Praha
26. června 2024

Parra for Cuva

Palác Akropolis, Praha
12. září 2024

Nic nepropásněte

Budeme Vás rádi informovat o nadcházejících akcích Selection