NEUNUNDNEUNZIG & Blanche Biau

Chapeau Rouge Jakubská 2, Praha 9. prosince 2023 20:00
20:00 - NEUNUNDNEUNZIG & Blanche Biau

Tajemné chování, typické pro NEUNUNDNEUNZIG a Blanche Biau, je reakcí na ohromující množství informací v moderním světě. Rakouská kapela a švýcarská zpěvačka, kteří existovali mimo zraky veřejnosti, se setkali na undergroundové scéně a společně přetavili své hudební nadání v živá 'indie' vystoupení.

„Kdy to začalo být tak prázdné?“, ptají se v šesti jazycích na svém prvním společném turné, při kterém navštíví šest evropských zemí. Odpovědi komunikují NEUNUNDNEUNZIG a Blanche Biau prostřednictvím odlišných estetických jazyků. Pohybují se na vnějších okrajích spektra současného německy mluvícího postpunkového oživení a zároveň pokouší jeho hranice.

 

NEUNUNDNEUNZIG si hrají se skrýváním své identity. Jejich projekty radikálně oscilují mezi kýčem, zářivými barvami a vysoce stylizovaným romantismem až po ostrou černobílou estetiku a řídké, pusté zvuky. Kolem jejich prvního kolaborativního alba „99 in dein Herz“ už duo sestavilo několik alter eg.

 

 

Do hudby Blanche Biau se hravé prvky příliš nehodí. Švýcarská umělkyně se ve svém debutovém albu „Maraudé“ noří do nedosažitelné minulosti. Její texty přecházejí z angličtiny přes němčinu do francouzštiny. Ne všechny emoce lze vyjádřit stejně a upřímně v každém jazyce. Je přirozené, že hraje hudbu, ve které se člověk ztrácí, sama na pódiu, zcela ponořená do zvuků syntezátorů a kytarových melodií, ztracena v myšlenkách na lepší časy…

více o NEUNUNDNEUNZIG & Blanche Biau

Doporučení umělci

Parra for Cuva

Palác Akropolis, Praha
12. září 2024

Sean Koch

Café V lese, Praha
27. října 2024

Seasick Steve

Lucerna Music Bar, Praha
29. října 2024

Crash Test Dummies

Rock Café, Praha
21. října 2024

Nic nepropásněte

Budeme Vás rádi informovat o nadcházejících akcích Selection