Ólafur Arnalds

Forum Karlín Pernerova 51, Praha 29. června 2022 20:00
20:00 - Ólafur Arnalds

Ólafur Arnalds dokáže hudbou měnit prostor, čas i vědomí

Ólafur Arnalds umí pohroužit do soustředění a hudební meditace jakýkoliv prostor a když se pozorně zaposloucháte a necháte se unášet, tak mu porozumíte. Islandský hudebník  dnes vyprodává nejznámější hudební sály. Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí. Frajeřina je něco jiného – když dokáže dokonale upoutat pozornost publika na takových místech jako je třeba strahovský klub 007, kde ho nepříliš početné publikum hltalo při jeho prvním koncertě v Praze v roce 2008. Nebo když přitáhne absolutní pozornost tisíců lidí na festivalu, utiší je a hraje pro ně tak, jako to dokázal na Colours of Ostrava.

 

Ólafur Arnalds je hudebník, který dokáže rozšířit obzory a posunout vnímání. U jeho hudby roztávají i posluchači, kteří se domnívají, že delikátní hudba není nic pro ně. Možná taky zjistíte, že vám také zcela nevyhovují škatulky, do kterých se jako milovník hudby řadíte. Právě svým přesahem a srozumitelností bez ohledu na žánry islandský hudebník uchvacuje publikum po celém světě.

 

Do Fora Karlín Ólafur Arnalds přijede dva roky od vydání alba some kind of peace. Tento prostor je pro něj, pokud už není možnost poslouchat jeho hudbu za úsvitu na Islandu, perfektní. V moderním a minimalistickém sále bude celý večer patřit čistě jen éterickým melodiím a dokonalém zvuku.

 

Mediálním partnerem koncertu je Radio1

více o Ólafur Arnalds

Doporučení umělci

Parra for Cuva

Palác Akropolis, Praha
12. září 2024

The Kiffness

Lucerna Music Bar, Praha
28. září 2024

Sean Koch

Café V lese, Praha
27. října 2024

Seasick Steve

Lucerna Music Bar, Praha
29. října 2024

Nic nepropásněte

Budeme Vás rádi informovat o nadcházejících akcích Selection