Orbit

Café V lese Krymská 12, Praha 25. dubna 2023 20:00
20:00 - Orbit

Dream-pop à la Orbit poprve v Praze

Orbit je Dream-popový projekt 26letého producenta a skladatele Marcela Heyma, pro který je typická směs syrových akustických zvuků spojených se syntezátory. Orbit v tvorbě kombinuje výjevy ze života na venkově s touhou po vyšším účelu.

 

V sedmnácti letech získal Marcel se svou první rockovou kapelou, kterou založil společně se svým bratrem Patrickem, zkušenosti na mezinárodní scéně. Už jako teenageři vystupovali v Šanghaji, Los Angeles, Londýně a také na velkých festivalech v Německu.

 

Když se Marcel ve svých dvaceti letech stal hudebním producentem a přestěhoval se do Berlína, uvědomil si, že v hluku metropolitní džungle štěstí najít nemůže. Jen několik týdnů poté, co z velkoměsta utekl zpět do malého rodného města, spustil první vlastní hudební projekt vycházející z jeho kořenů.

 

Jak říká: „Na severu Německa je nebeské místo mezi lesy, širými poli a pláží u řeky. Zde jsem vyrůstal se svými přáteli, spoustou holek a kluků, kteří se znají ze školy a rozhodli se spolu zůstat.“

 

Šest měsíců po debutovém EP „Perspectives“ měl Orbit své první živé vystoupení společně s přáteli a kolegy Morlinem Baginskim a Nilsem Oswaldem. Nahrávka ze studia „Tonstudio Tessmar“ v Hannoveru vyšla v říjnu 2020.

 

Nejednalo se však o zářivý nový produkt hudebního průmyslu. Místo toho se Orbit stále více měnil na multidimenzionální prostor pro kreativitu a skutečnou online i offline komunitu. Bez pomoci větších hudebních společností vytvořili Marcel a jeho přátelé kolektiv, který realizuje různé druhy projektů, uměleckých děl, videí a ručně vyráběných produktů.

 

Na jaře 2021, spolu s vydáním nejnovějšího alba „Summer Someday“, vyzval Orbit své fanoušky, aby pomohli uspořádat koncerty ve svých městech. O pár měsíců později Marcel a jeho přátelé odehráli přes 20 vystoupení na soukromých festivalech, v lesích a na zahradách po celé zemi. Z turné se rychle stala expedice do hloubky německé nezávislé kultury a hnutí skutečného lidského spojení.

více o Orbit

Doporučení umělci

Daði Freyr

Roxy, Praha
13. září 2023
prodává se rychle

Brutalismus 3000 – Přesunuto

SaSaZu, Praha 7
20. dubna 2023

Isabella Lovestory

Chapeau Rouge, Praha
12. června 2023

Kim Churchill

Café V lese, Praha
6. dubna 2023

Nic nepropásněte

Budeme Vás rádi informovat o nadcházejících akcích Selection