Orbit

Café V lese Krymská 12, Praha 12. prosince 2023 20:00
20:00 - Orbit

Dream-pop à la Orbit poprve v Praze - pozor - změna termínu

Orbit je Dream-popový projekt 26letého producenta a skladatele Marcela Heyma, pro který je typická směs syrových akustických zvuků spojených se syntezátory. Orbit v tvorbě kombinuje výjevy ze života na venkově s touhou po vyšším účelu.

 

V sedmnácti letech získal Marcel se svou první rockovou kapelou, kterou založil společně se svým bratrem Patrickem, zkušenosti na mezinárodní scéně. Už jako teenageři vystupovali v Šanghaji, Los Angeles, Londýně a také na velkých festivalech v Německu.

 

Když se Marcel ve svých dvaceti letech stal hudebním producentem a přestěhoval se do Berlína, uvědomil si, že v hluku metropolitní džungle štěstí najít nemůže. Jen několik týdnů poté, co z velkoměsta utekl zpět do malého rodného města, spustil první vlastní hudební projekt vycházející z jeho kořenů.

 

Jak říká: „Na severu Německa je nebeské místo mezi lesy, širými poli a pláží u řeky. Zde jsem vyrůstal se svými přáteli, spoustou holek a kluků, kteří se znají ze školy a rozhodli se spolu zůstat.“

 

Šest měsíců po debutovém EP „Perspectives“ měl Orbit své první živé vystoupení společně s přáteli a kolegy Morlinem Baginskim a Nilsem Oswaldem. Nahrávka ze studia „Tonstudio Tessmar“ v Hannoveru vyšla v říjnu 2020.

 

Nejednalo se však o zářivý nový produkt hudebního průmyslu. Místo toho se Orbit stále více měnil na multidimenzionální prostor pro kreativitu a skutečnou online i offline komunitu. Bez pomoci větších hudebních společností vytvořili Marcel a jeho přátelé kolektiv, který realizuje různé druhy projektů, uměleckých děl, videí a ručně vyráběných produktů.

 

Na jaře 2021, spolu s vydáním nejnovějšího alba „Summer Someday“, vyzval Orbit své fanoušky, aby pomohli uspořádat koncerty ve svých městech. O pár měsíců později Marcel a jeho přátelé odehráli přes 20 vystoupení na soukromých festivalech, v lesích a na zahradách po celé zemi. Z turné se rychle stala expedice do hloubky německé nezávislé kultury a hnutí skutečného lidského spojení.

více o Orbit

Doporučení umělci

prodává se rychle

Christian Löffler

Křižíkova Fontána, Praha
7. května 2024
prodává se rychle

Róisín Murphy

Forum Karlín, Praha
17. března 2024

Parra for Cuva

Palác Akropolis, Praha
12. září 2024

Cloudy June

Palác Akropolis, Praha
26. března 2024

Nic nepropásněte

Budeme Vás rádi informovat o nadcházejících akcích Selection