Seasick Steve

Lucerna Music Bar Vodičkova 36, Praha 15. srpna 2022 20:00
20:00 - Seasick Steve

Vystoupení Seasick Steva plánované na 17. května bylo z důvodu onemocnění umělce přeloženo na 15.8.2022.

Americký bluesman Seasick Steve vypráví příběhy, které přináší život. Ostatně jeho vlastní patří v hudebním světě mezi ty nejvíc fascinující.

 

Rodným jménem Steven Gene World se narodil v roce 1951. Na kytaru začal hrát už v osmi letech, ve třinácti utekl z domova, aby se toulal po Spojených státech. Živil se jako kovboj, námezdní dělník, přivydělával si jako muzikant i nahrávací technik ve studiích, stal se také hudebním producentem. Když k tomu přidáte bydlení na desítkách míst, cestování, toulání, vlastnoručně vyrobené nástroje a talent, výsledkem je nezapomenutelné blues, kterému uvěříte a propadnete.

 

Seasickovo svérázné dřevní country punk blues nese všechny znaky samouctví. Syrový hlas i prstoklad vždy přizpůsoboval vlastnoručně vyráběným kytarám z krabic od doutníků, plechovek, automobilových poklic nebo násad od krumpáčů – se třemi i jednou strunou. Hraje ale i na běžné kytary, banjo a mistrovsky ovládá slide. Svůj nejslavnější nástroj – The Three-String Trance Wonder – koupil v Mississippi od kamaráda, kterému ve stodole visel jako dekorace.     

 

Slávu mu přineslo vystoupení v televizní show Live On Jools Holland v roce 2006. V domnění, že ho nikdo neposlouchá, odhodil na konci vztekle kytaru, jenže už následující ráno se kolem něj strhla lavina zájmu. Je to jeden z nejpozoruhodnějších průlomů v hudební historii. Američan usazený v Norsku v následujících letech vydával platinová alba, dvakrát získal nominaci na Brit Awards, vystupoval v londýnském Wembley nebo na největších světových festivalech, jako jsou Glastonbury či Roskilde. Již dvakrát svým strhujícím koncertem okouzlil návštěvníky festivalu Colours of Ostrava a v Praze vyprodal s přehledem Lucerna Music Bar. Seasick Steve je například v programu festivalů NOS ALIVE 2022 v Portugalsku a MAD COOL Festivalu 2022 v Madridu. Doprovází ho švédský bubeník Dan Magnusson.

 

Mediálním partnerem koncertu je Rádio Beat

více o Seasick Steve

Doporučení umělci

The Dead South + Ivan Mládek a Banjo Band + Corb Lund

Žluté lázně, Praha 4
4. června 2024

The Dead South

STARS Auditorium, Bratislava
5. června 2024

Crash Test Dummies

Rock Café, Praha
21. října 2024
prodává se rychle

Christian Löffler

Křižíkova Fontána, Praha
7. května 2024

Nic nepropásněte

Budeme Vás rádi informovat o nadcházejících akcích Selection