Seasick Steve

Lucerna Music Bar Vodičkova 36, Praha 15. srpna 2022 20:00
20:00 - Seasick Steve

Vystoupení Seasick Steva plánované na 17. května bylo z důvodu onemocnění umělce přeloženo na 15.8.2022.

Americký bluesman Seasick Steve vypráví příběhy, které přináší život. Ostatně jeho vlastní patří v hudebním světě mezi ty nejvíc fascinující.

 

Rodným jménem Steven Gene World se narodil v roce 1951. Na kytaru začal hrát už v osmi letech, ve třinácti utekl z domova, aby se toulal po Spojených státech. Živil se jako kovboj, námezdní dělník, přivydělával si jako muzikant i nahrávací technik ve studiích, stal se také hudebním producentem. Když k tomu přidáte bydlení na desítkách míst, cestování, toulání, vlastnoručně vyrobené nástroje a talent, výsledkem je nezapomenutelné blues, kterému uvěříte a propadnete.

 

Seasickovo svérázné dřevní country punk blues nese všechny znaky samouctví. Syrový hlas i prstoklad vždy přizpůsoboval vlastnoručně vyráběným kytarám z krabic od doutníků, plechovek, automobilových poklic nebo násad od krumpáčů – se třemi i jednou strunou. Hraje ale i na běžné kytary, banjo a mistrovsky ovládá slide. Svůj nejslavnější nástroj – The Three-String Trance Wonder – koupil v Mississippi od kamaráda, kterému ve stodole visel jako dekorace.     

 

Slávu mu přineslo vystoupení v televizní show Live On Jools Holland v roce 2006. V domnění, že ho nikdo neposlouchá, odhodil na konci vztekle kytaru, jenže už následující ráno se kolem něj strhla lavina zájmu. Je to jeden z nejpozoruhodnějších průlomů v hudební historii. Američan usazený v Norsku v následujících letech vydával platinová alba, dvakrát získal nominaci na Brit Awards, vystupoval v londýnském Wembley nebo na největších světových festivalech, jako jsou Glastonbury či Roskilde. Již dvakrát svým strhujícím koncertem okouzlil návštěvníky festivalu Colours of Ostrava a v Praze vyprodal s přehledem Lucerna Music Bar. Seasick Steve je například v programu festivalů NOS ALIVE 2022 v Portugalsku a MAD COOL Festivalu 2022 v Madridu. Doprovází ho švédský bubeník Dan Magnusson.

 

Mediálním partnerem koncertu je Rádio Beat

více o Seasick Steve

Doporučení umělci

Crash Test Dummies

Rock Café, Praha
21. října 2024

Parra for Cuva

Palác Akropolis, Praha
12. září 2024

Sean Koch

Café V lese, Praha
27. října 2024

Seasick Steve

Lucerna Music Bar, Praha
29. října 2024

Nic nepropásněte

Budeme Vás rádi informovat o nadcházejících akcích Selection