The Dead South

STARS Auditorium Junácka 10, Bratislava 5. června 2024

Kanadská kapela The Dead South, která je fenoménem napříč generacemi i žánry, se po úspěšném koncertu v roce 2022 vrací 5. června 2024 do Bratislavy. Čistě pánská formace úderně, odvážně a vždy s humorem proměňuje slova ve zvuk. Zvuk kytary, violoncella, banja, kopáku a mandolíny doplňují silné vokály, jejichž spojení je čistá hudební harmonie.

Nezáleží na tom, jak jejich hudbě říkáte – progresivní bluegrass, alternativní Americana, country, folk nebo western. Důležité je, že je jejich fanoušci milují!

 

Kapelu The Dead South nejlépe definuje to, odkud pochází. Saskatchewan je provincií v prériích Kanady. Rozlohou dvojnásobek velikosti Německa, ale s méně než jedním milionem obyvatel. Spousta přírody, spousta ticha a spousta času na to, vyplnit ticho různými zvuky. A tak se čtyři chlápci našli ve folku a bluegrassu. S humorem a šarmem zasáhli miliony posluchačů po celém světě. Jejich album Good Company z roku 2014 a především song „In Hell I‘ll Be In a Good Company“ zabodoval v hitparádách v Evropě i Americe a nikdo se tak už nediví, že klip k tomuto songu má téměř 380 miliónů zhlédnutí.

The Dead South sklízí úspěch pro svá živočišná vystoupení i chytlavé melodie, které si budete broukat ještě dlouho. Fanoušci kapely skvěle dotvářejí atmosféru koncertů v kloboucích či kostkovaných košilích.

 

Předskokanem je kanadský country zpěvák a skladatel Corb Lund, který pochází z dlouhé rodinné linie rančerů z úpatí Skalistých hor. Jeho domov mu byl inspirací k tvorbě moderních kovbojských písní, které jsou protkané autentickým a svérázným humorem. Vydal jedenáct alb, z nichž tři jsou certifikovaná jako zlatá. Corbyho tvorba má celosvětově přes 260 miliónů streamů napříč platformami. Corb Lund vystoupí spolu se svou kapelou.

více o The Dead South

Doporučení umělci

The Dead South + Ivan Mládek a Banjo Band + Corb Lund

Žluté lázně, Praha 4
4. června 2024
prodává se rychle

Novo Amor

Palác Akropolis, Praha
25. dubna 2024
prodává se rychle

Apashe – Antagonist tour with brass orchestra

SaSaZu, Praha 7
23. února 2024

NEUNUNDNEUNZIG & Blanche Biau

Chapeau Rouge, Praha
9. prosince 2023

Nic nepropásněte

Budeme Vás rádi informovat o nadcházejících akcích Selection