The Dead South

STARS Auditorium Junácka 10, Bratislava 5. června 2024

Kanadská kapela The Dead South, která je fenoménem napříč generacemi i žánry, se po úspěšném koncertu v roce 2022 vrací 5. června 2024 do Bratislavy. Čistě pánská formace úderně, odvážně a vždy s humorem proměňuje slova ve zvuk. Zvuk kytary, violoncella, banja, kopáku a mandolíny doplňují silné vokály, jejichž spojení je čistá hudební harmonie.

Nezáleží na tom, jak jejich hudbě říkáte – progresivní bluegrass, alternativní Americana, country, folk nebo western. Důležité je, že je jejich fanoušci milují!

 

Kapelu The Dead South nejlépe definuje to, odkud pochází. Saskatchewan je provincií v prériích Kanady. Rozlohou dvojnásobek velikosti Německa, ale s méně než jedním milionem obyvatel. Spousta přírody, spousta ticha a spousta času na to, vyplnit ticho různými zvuky. A tak se čtyři chlápci našli ve folku a bluegrassu. S humorem a šarmem zasáhli miliony posluchačů po celém světě. Jejich album Good Company z roku 2014 a především song „In Hell I‘ll Be In a Good Company“ zabodoval v hitparádách v Evropě i Americe a nikdo se tak už nediví, že klip k tomuto songu má téměř 380 miliónů zhlédnutí.

The Dead South sklízí úspěch pro svá živočišná vystoupení i chytlavé melodie, které si budete broukat ještě dlouho. Fanoušci kapely skvěle dotvářejí atmosféru koncertů v kloboucích či kostkovaných košilích.

 

Předskokanem je kanadský country zpěvák a skladatel Corb Lund, který pochází z dlouhé rodinné linie rančerů z úpatí Skalistých hor. Jeho domov mu byl inspirací k tvorbě moderních kovbojských písní, které jsou protkané autentickým a svérázným humorem. Vydal jedenáct alb, z nichž tři jsou certifikovaná jako zlatá. Corbyho tvorba má celosvětově přes 400 miliónů streamů napříč platformami. Corb Lund vystoupí spolu se svou kapelou.

více o The Dead South

Doporučení umělci

The Dead South + Ivan Mládek a Banjo Band + Corb Lund

Žluté lázně, Praha 4
4. června 2024

Sons Of The East

Palác Akropolis, Praha
12. června 2024

Mighty Oaks

Palác Akropolis, Praha
3. října 2024

Crash Test Dummies

Rock Café, Praha
21. října 2024

Nic nepropásněte

Budeme Vás rádi informovat o nadcházejících akcích Selection