NOVÝ TERMÍN: Woodkid

Forum Karlín Pernerova 51, Praha 12. května 2021 20:00
20:00 - NOVÝ TERMÍN: Woodkid

Náhradní termín pro koncert Woodkida bude 12. května 2021

Woodkid měl naplánované rušné jaro, v čele s novým albem a koncertováním po celém světě. Aktuální situace ale nalinkovala Woodkidův harmonogram trochu jinak a přiměla jej k odložení vydání desky i turné. Pražská zastávka ve Foru Karlín se tak přesouvá na 12. května 2021. Na vydání nového alba se ale můžeme těšit 16. října. Vstupenky jsou i nadále v prodeji v sítích GoOut a Ticketportal. Původně zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. V případě potřeby je možné vstupenky vrátit u příslušné ticketingové společnosti do 15. ledna 2021.

Před šesti lety patřil jeho koncert k vrcholným zážitkům festivalu Colours of Ostrava – mohutné hymnické skladby, kde se prolínala elektronika s velkolepou smyčcovou hudbou a hypnotickým zpěvem, to vše za doprovodu působivých černobílých snových projekcí. A 28. května 2020 se představí tento francouzský hudební mág, který se prosadil i jako tvůrce vizuálně sugestivních videoklipů pro Mobyho, Katy Perry, Taylor Swift nebo Lanu Del Rey, naživo s kapelou v Praze. Do Fora Karlín přijede v rámci turné k nově připravované desce.

„Chci, aby lidé, kteří poslouchají mé skladby, získali pocit, že jsou hrdinové,“ řekl Woodkid před sedmi lety v době vydání své první desky Golden Age a udělal všechno proto, aby posluchači jeho přání podlehli. Obestřený lesy smyčců, za mohutných úderů bubnů a velkolepých fanfár dechů, nás ve skladbách Iron, Run Boy Run a I Love You uváděl hypnotickým hlasem do děje futuro-středověké fantasy Golden Age: Woodkidova „hledání nespoutaného malého kluka odmítajícího zestárnout uvnitř dospělého muže“.

Woodkid vystudoval ilustraci a animaci, pracoval v knižním nakladatelství, spolupracoval s režiséry Luce Bessonem a Sofií Coppola a postupně přešel k reklamě, v níž se brzy zařadil mezi nejvyhledávanější tvůrce své generace, zvlášť po zveřejnění vtipného videa Aides Graffiti. Výčet jeho ocenění, včetně nominace na Grammy, nebere konce, ale největší úspěchy získal s videoklipy pro Katy Perry, Taylor Swift, Mobyho, Lanu Del Rey, Drakea a Rihannu. Jejich milionová sledovanost na YouTube mu vynesla status velké hvězdy, zářící ještě víc, když přišel s těmi vlastními.

více o NOVÝ TERMÍN: Woodkid

Doporučení umělci

NOVÝ TERMÍN: Jamie Cullum

O2 universum, Praha
2. června 2021

NOVÝ TERMÍN: Asaf Avidan

Palác Akropolis, Praha
20. září 2021

ZRUŠENO: Daði Freyr

Fuchs2, Praha
22. března 2021

NOVÝ TERMÍN – WURST

Palác Akropolis, Praha
10. února 2022

Nic nepropásněte

Budeme Vás rádi informovat o nadcházejících akcích Selection