Zak Abel

Rock Café Národní 20, Praha 10. listopadu 2023
20:00 - dveře

Zak Abel - pozor - změna termínu

Britský zpěvák, skladatel a hudebník, který se proslavil poté, co nazpíval vokály na singlu dua Gordon City „Unmissable“, který se stal hitem a v Británii se dostal do Top 20. Zak je talentovaný na mnoha frontách a do své hudby, originálně kombinující R&B a pop, vkládá emocionálně inteligentní poselství, která v posluchačích rezonují.

 

Už jako 14letý své písně nahrával na YouTube, což nakonec vedlo k tomu, že v roce 2014 podepsal nahrávací smlouvu a setkal se s vlivným hudebním producentem Jokerem. Zak a Joker vydali v roce 2015 čtyřskladbové EP, krátce následované Zakovým sólovým projektem „One Hand On The Future“, na kterém spolupracoval s Tomem Mischem („Beautiful Escape“) a s Kaytranadou („Say Sumthin“). Spolupráce s těmito osobnostmi Zaka povzbudila jako skladatele a dokonale ho připravila na vydání debutového alba. Vyšlo v roce 2017 a jmenovalo se „Only When We’re Naked“. Poprvé nasměroval svou kreativitu do popových sfér a psal hity pro umělce jako Kygo, Avicii, R3hab & Zayn a Paloma Faith & John Legend.

 

Zak podepsal smlouvu s BMG a jeho aktuální album „Be Kind“, vydané v roce 2021, se dostalo do AirPlay Charts v různých evropských zemích a Top 30 HOT AC v USA.

Zak se věnuje i charitativní práci. Je ambasadorem organizace CALM (Campaign Against Living Miserably), která se zabývá duševním zdravím, pomáhá předcházet sebevraždám a svou pomoc směřuje na muže procházející krizemi. Témata identity a duševního boje Zak přenáší také do svých textů.

 

Jedná se o přesunuté vystoupení. Původní termín byl 9.5.2023 v Paláci Akropolis. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

více o Zak Abel

Doporučení umělci

prodává se rychle

Róisín Murphy

Forum Karlín, Praha
17. března 2024

Cloudy June

Palác Akropolis, Praha
26. března 2024

Orbit

Café V lese, Praha
12. prosince 2023
prodává se rychle

Apashe – Antagonist tour with brass orchestra

SaSaZu, Praha 7
23. února 2024

Nic nepropásněte

Budeme Vás rádi informovat o nadcházejících akcích Selection