Zak Abel

Rock Café Národní 20, Praha 10. listopadu 2023
20:00 - dveře

Zak Abel - pozor - změna termínu

Britský zpěvák, skladatel a hudebník, který se proslavil poté, co nazpíval vokály na singlu dua Gordon City „Unmissable“, který se stal hitem a v Británii se dostal do Top 20. Zak je talentovaný na mnoha frontách a do své hudby, originálně kombinující R&B a pop, vkládá emocionálně inteligentní poselství, která v posluchačích rezonují.

 

Už jako 14letý své písně nahrával na YouTube, což nakonec vedlo k tomu, že v roce 2014 podepsal nahrávací smlouvu a setkal se s vlivným hudebním producentem Jokerem. Zak a Joker vydali v roce 2015 čtyřskladbové EP, krátce následované Zakovým sólovým projektem „One Hand On The Future“, na kterém spolupracoval s Tomem Mischem („Beautiful Escape“) a s Kaytranadou („Say Sumthin“). Spolupráce s těmito osobnostmi Zaka povzbudila jako skladatele a dokonale ho připravila na vydání debutového alba. Vyšlo v roce 2017 a jmenovalo se „Only When We’re Naked“. Poprvé nasměroval svou kreativitu do popových sfér a psal hity pro umělce jako Kygo, Avicii, R3hab & Zayn a Paloma Faith & John Legend.

 

Zak podepsal smlouvu s BMG a jeho aktuální album „Be Kind“, vydané v roce 2021, se dostalo do AirPlay Charts v různých evropských zemích a Top 30 HOT AC v USA.

Zak se věnuje i charitativní práci. Je ambasadorem organizace CALM (Campaign Against Living Miserably), která se zabývá duševním zdravím, pomáhá předcházet sebevraždám a svou pomoc směřuje na muže procházející krizemi. Témata identity a duševního boje Zak přenáší také do svých textů.

 

Jedná se o přesunuté vystoupení. Původní termín byl 9.5.2023 v Paláci Akropolis. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

více o Zak Abel

Doporučení umělci

GOSSIP

Roxy, Praha
26. června 2024

Gioli & Assia

Lucerna Music Bar, Praha
23. listopadu 2024

Mighty Oaks

Palác Akropolis, Praha
3. října 2024
prodává se rychle

Christian Löffler

Křižíkova Fontána, Praha
7. května 2024

Nic nepropásněte

Budeme Vás rádi informovat o nadcházejících akcích Selection